Hizmetler

Hacettepe Üniversitesi Teknoparkında yer alan NANOVAK ARGE BİLİŞİM MÜHENDİSLİK, DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. şirketi vakum ve ince film hazırlama sistemleri konusunda Ar-Ge çalışmaları yapar. Vakum haznelerinin ve sistemlerinin yapımı, bu sistemlerin ısıl, kopartma ve elektron tabancası parçaları ile donatılarak ince film hazırlama tezgahları olarak üretimi konularında çalışır.

  • Sistem tasarımı,
  • Vakum ve ince film konularında sorun çözümüne yönelik danışmanlık,
  • Vakum sistemi kaçağı bulunması,
  • Mevcut vakum sistemlerinin iyileştirilmesi,
  • Vakum ve ince film çalışmaları konularında eğitim verilmesi konularında hizmetler sunulmaktadır.

EĞİTİM

NANOVAK Ar-Ge vakum bilimi, vakum teknolojileri, ince film bilimi, ince film teknikleri ve uygulamaları konularında kullanıcılara eğitim vermektedir. Gerek seminer şeklinde  yapılan eğitimler, gerek cihaz başı katılımlı eğitim hizmetleri mühendislerimiz ve eğitim ekibimiz tarafından yürutülmektedir.

İYİLEŞTİRME

NANOVAK Ar-Ge, kullanıcılarına her türlü teknik destek hizmetini sunmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de iyileştirmedir. Modüler yapıya sahip olan NANOVAK Ar-Ge sistemleri güncel ihtiyaçlara paralel olarak daha üst modellere ya da fonksiyonlara iyileştirilir.

Buna örnek olarak bir ısıl sistemin pota sayısının artırılması, kontrol elektroniğinin değiştirilmesi ya da ısıl sisteme sputter ünitesinin takılması gösterilebilir. 2007 yılında kurulan 3 sistem bu şekilde iyileştirilerek kullanıma sunulmuştur. İki sistemin vakum kontrol birimleri PLC kontrollu, sayısal birimlerle yenilenmiştir.

BAKIM-ONARIM

NANOVAK ARGE BİLİŞİM MÜHENDİSLİK, DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sadece kendi sistemlerine bakım onarım uygulamaları yapmaktadır. NANOVAK sistemleri 2 yıl süre ile tam garanti altındadır ve 1 yıl süre ile bakım onarım teminatı verilmektedir. Ayrıca, gerek duyulduğu takdirde yıllık bakım-onarım sözleşmeleri yapılmaktadır.

THYRACONT ÇÖZÜM ORTAKLIĞI

Firmamız Alman Thyracont Vakum Ekipmanları firmasının Türkiye çözüm ortağıdır. Thyracont, pek çoğunun patentine de sahip olduğu Vakum Ölçüm Cihazları üretmektedir. Firmanın ürünlerine www.thyracont-vacuum.com adresinden ulaşabilir, ilgilendiğiniz ürünler için firmamız ile temasa geçebilirsiniz.