Nanovak UVC Cihazı

UVC v

 1. Güneşten gelen Ultra Violet ışınlar enerji seviyesine göre artan şekilde A, B ve C tipi olarak adlandırılırlar. Normal olarak güneş ışığına çıkıldığında UVA ve az da olsa UVB ışınlarına maruz kalırsınız. En yüksek enerji seviyesindeki UVC ışınları ise atmosferin Ozon tabakasında tutulur.
 2. UVC ışınları UVC lambaları ile, yapay olarak üretilebilir.
 3. UVC ışınları ile bakterilerin, virüslerin sterilizasyonu yapılabilir. Yüksek enerjili ışık, çok atomlu büyük molekülleri, atomlarına parçalar.
 4. UVC ışınları insan derisine ve gözlerine çok zararlıdır. Bu ışınlar aynı zamanda plastik, sentetik kumaş, kablo plastiği gibi malzemeleri de parçalar ve atomlarına ayırır.
 5. UVC’nin COVID-19 virüsünü etkisiz hale getirebilmesi için, virüsün UVC ışığına belli bir süre maruz kalması gerekir.
 6. Nanovak UVC, fan gürültüsünü azaltacak, fakat virüsün içeride kalma süresini artıracak şekilde optimize edilmiştir.
 7. Nanovak UVC sterilizasyon cihazı, fiyatı daha pahalı ama ömrü emsallerine göre çok daha uzun olan Philips marka UVC lambaları kullanır.
 8. Nanovak UVC içinde plastik bağlantı, plastik kaplı kablo, kablo bağı , plastik filtre kullanılmaz. Gereken yerlerde, plastik değil seramik ya da metal malzemeler kullanılmıştır.
 9. Nanovak UVC’nin gövdesi, maliyetini çok yükseltmesine rağmen, içeride ışının öldürücü etkisini arttırması, dışarıdan görüntüsünü hoş kılması, hijyenik olması, ve kolay temizlenebilmesi için, parlak paslanmaz çelikten üretilmiştir.
 10. Nanovak UVC, toplam çalışma süresini ölçmek için bir sayaçla donatılmıştır.
 11. Nanovak UVC’nin kolay taşınabilmesi için kulpları vardır.
 12. Nanovak UVC, yatay olarak da çalışabilmesi için lastik ayaklara sahiptir. Fakat daha etkin çalışması için dikey kullanılması ve bu sebeple duvara asılması gerekir. Duvara asılması için gerekli askı parçaları paketin içindedir.

UVC h